Junior Technical Specialist (IoT)

Dla naszego Klienta – wiodącego producenta rozwiązań High-Tech, w związku z budową nowego zespołu odpowiedzialnego za szerzenie idei smart things oraz rozwój rynku IoT w Polsce poszukujemy osoby na stanowisko Junior Technical Specialist. Dołączając do zespołu weźmiesz udział w budowaniu lokalnych i globalnych sieci IoT poprzez rozwiązywanie specyficznych problemów technicznych w obszarze łączności (IoT connectivity).

Zakres obowiązków:

– Techniczna ocena łączności pomiędzy urządzeniami IoT (smartfony, urządzenia ubieralne, tablety, TV i urządzenia domowe);
– Integracja rozwiązań IoT pod kątem łączności;
– Tworzenie, rozwój i przeprowadzanie testów urządzeń IoT;
– Techniczne wsparcie zespołów promocji i sprzedaży w kontakcie z Klientem biznesowym (np. tworzenie showcase’ów);
– Rozwój i utrzymanie wewnętrznego laboratorium badawczego w obszarze IoT;
– Proponowanie nowych rozwiązań w obszarze łączności IoT;
– Techniczne przygotowanie i koordynacja rollout’ów.

Oczekiwania:

– Praktyczna znajomość interfejsów i protokołów IoT (np. ZigBee, WiFi, Z-Wave);
– Zainteresowanie rynkiem IoT i nowinkami technologicznymi;
– Mile widziane doświadczenie w testowaniu łączności urządzeń IoT;
– Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2;
– Komunikatywność oraz samodzielność w działaniu;
– Kreatywność w rozwiązywaniu problemów.

Oferujemy:

– Udział w przełomowym projekcie i realny wpływ na kształtowanie rynku IoT w Polsce;
– Pracę z najnowocześniejszym sprzętem i odpowiednim zapleczem technicznym;
– Własne laboratorium badawcze;
– Długofalową współpracę w oparciu o umowę o pracę;
– Szeroki pakiet benefitów pozapłacowych (opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie).