Cloud Engineer for Infrastructure (Cloud Computing Team)

Klientem Talent Hills jest jeden z globalnych, wiodących producentów rozwiązań telekomunikacyjnych. W związku z realizacją dużego projektu w obszarze SDN (inteligentne sieci software defined networks) dotyczącego rozwoju chmury prywatnej do zespołu Cloud Computing’u poszukujemy doświadczonego Cloud Engineer’a. Obejmując tę rolę weźmiesz udział w projektowaniu i rozwoju zaawansowanych platform zarządzania bazami danych w chmurze obliczeniowej.

Zakres obowiązków:

• Projektowanie, realizacja i wdrożenie modułów software’owych dla ekspozycji infrastruktury chmury opartej na platformach OpenStack, Kubernetes, Docker.
• Udział w rozwoju nowej platformy dla zapewnienia modelu hybrydowego (public & private cloud), obejmującej również środowiska heterogeniczne.

Wymagania:

• Wykształcenie wyższe lub niepełne wyższe uzyskane na kierunku IT lub pokrewnym;
• Znajomość architektury mikroserwisów, środowisk kontenerów, orkiestracji oraz systemów powiązanych;
• Doświadczenie w programowaniu w języku Python;
• Znajomość zagadnień związanych z przetwarzaniem w chmurze w oparciu o wdrożenia prywatne oraz publiczne (np. AWS, Azure, GCP) będzie dodatkowym atutem;
• Wiedza z zakresu modeli IaaS/PaaS oraz wirtualizacji wielopoziomowej (KVM, Docker) będzie dodatkowym atutem;
• Mile widziana znajomość języków programowania Java oraz Go;
• Dobra znajomość języka angielskiego;
• Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

• Możliwość rozwoju zawodowego w ramach innowacyjnych projektów dotyczących najświeższych osiągnięć w dziedzinie IT i Telekomunikacji;
• Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
• Rozbudowany pakiet benefitowy (prywatna opieka medyczna, karta Multisport, ubezpieczenie na życie, karta lunchowa, dofinansowanie kursów językowych i wiele innych).