Cloud Engineer for Databases (Cloud Computing Team)

Klientem Talent Hills jest jeden z globalnych, wiodących producentów rozwiązań telekomunikacyjnych. W związku z realizacją dużego projektu w obszarze SDN (inteligentne sieci software defined networks) dotyczącego rozwoju chmury prywatnej do zespołu Cloud Computing’u poszukujemy doświadczonego Cloud Engineer’a. Obejmując tę rolę weźmiesz udział w projektowaniu i rozwoju zaawansowanych platform zarządzania bazami danych w chmurze obliczeniowej.

Opis stanowiska:

• Projektowanie rozproszonych wdrożeń systemów zarządzania bazami danych w chmurach obliczeniowych;
• Wdrażanie wymagań jakościowych obsługi systemów zarządzania bazami danych związanych ze skalowalnością, wysoką dostępnością, niskim czasem dostępu oraz tworzeniem kopii zapasowych;
• Konfiguracja i optymalizacja konfiguracji systemów zarządzania bazami danych w kontekście wydajności oraz wysokiej dostępności;
• Zarządzanie systemami zarządzania bazami danych w środowiskach produkcyjnych.

Wymagania:

• Wykształcenie wyższe lub niepełne wyższe uzyskane na kierunku IT lub pokrewnym;
• Znajomość systemów zarządzania bazami danych SQl/NoSQL: MySQL, Cassandra, Redis, MongoDB;
• Wiedza z zakresu optymalizacji wydajnościowej systemów zarządzania bazami danych;
• Wiedza z zakresu topologii wdrażania oraz administracji systemów baz danych dużej skali;
• Doświadczenie w programowaniu w Python i/lub JAVA, SQL;
• Znajomość środowisk Openstack, Openstack Trove oraz systemów zarządzania bazami danych w środowiskach chmur obliczeniowych będzie dodatkowym atutem;
• Dobra znajomość języka angielskiego;
• Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

• Możliwość rozwoju zawodowego w ramach innowacyjnych projektów dotyczących najświeższych osiągnięć w dziedzinie IT i Telekomunikacji;
• Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
• Rozbudowany pakiet benefitowy (prywatna opieka medyczna, karta Multisport, ubezpieczenie na życie, karta lunchowa, dofinansowanie kursów językowych i wiele innych).