Big Data Engineer

Klientem Talent Hills jest jedna z globalnych, wiodących firm consultingowych w obszarze IT o kapitale amerykańskim. W związku z rozwojem nowych zespołów projektowych dla naszego Klienta poszukujemy Big Data Engineer’a ze znajomością technologii Hadoop i Spark. Dołączając do zespołu weźmiesz udział w projektowaniu, rozwoju oraz implementacji rozwiązań opartych o Big Data. Projekty mają charakter międzynarodowy i realizowane są głównie na rzecz Klientów z sektora finansowego, telekomunikacyjnego oraz FMCG.

Opis stanowiska:

Udział we wdrożeniach, rozwoju i utrzymaniu systemów typu Big Data / Hadoop z wykorzystaniem m.in. technologii Hive, Impala, Spark, NiFi, HBASE, HDFS, Kafka, Kudu, Ranger i pokrewnych;
Budowa i zarządzanie klastrami Hadoop;
Analiza i wsparcie w rozwiązywaniu problemów związanych z wydajnością mn. architektura infrastruktury, analiza jakości, konfiguracja środowisk;
Bieżąca współpraca z zespołami programistycznymi przy zapewnieniu najwyższej jakości.

Wymagania:

Wykształcenie wyższe lub niepełne wyższe uzyskane na kierunku IT lub pokrewnym;
Znajomość języka Python i/lub Scala w połączeniu z API Spark;
Doświadczenie z technologiami Big Data (Spark, NiFi, Kafka, Hive, Oozie, Sqoop) oraz innymi technologiami wykorzystywanymi w ekosystemie Hadoop;
Znajomość języka SQL;
Umiejętność pracy w środowisku Linux;
Doświadczenia przy tworzeniu dokumentacji technicznej i projektowej;
Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Oferujemy:

Rozwój zawodowy w międzynarodowym środowisku;
Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
Możliwość uczestniczenia w szkoleniach i konferencjach zewnętrznych oraz organizowanych przez pracodawcę i jego partnerów;
Finansowanie i dostęp do platform szkoleniowych i certyfikacji u zewnętrznych dostawców szkoleń np. Hortonworks.