Big Data Engineer (AI Team)

Klientem Talent Hills jest jeden z globalnych liderów branży Hight-Tech. W związku ze startem nowego projektu dotyczącego budowy nowej, analitycznej platformy Big Data na potrzeby telekomunikacji z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, poszukujemy Inżyniera Big Data. Dołączając do zespołu zostaniesz członkiem największego w Europie laboratorium badawczego, gdzie Inżynierowie, badacze i eksperci językowi pracują nad przełomowymi rozwiązaniami w obszarach takich jak Machine Learning, Data Science, AI, NLP.

Opis stanowiska:

– Rozwój platformy do analizy dużych zbiorów danych;
– Projektowanie i rozwój modułów oraz strumieni przetwarzania danych na potrzeby zbierania, weryfikacji, zarządzania oraz dystrybucji dużych zbiorów danych (Big Data);
– Tworzenie dokumentacji technicznej.

Wymagania:

– Wykształcenie wyższe lub niepełne wyższe uzyskane na kierunku IT lub pokrewnym;
– Doświadczenie w rozwoju lub utrzymaniu rozwiązań Big Data (poziom Junior, Middle i Senior);
– Praktyczna znajomość wybranych spośród poniższych obszarów technologicznych:
• Języki programowania (np. Java, Python, Scala, R)
• Rozwój platform Big Data (np. Hortonworks, Cloudera)
• Pozyskiwanie danych (np. Flume, Sqoop, Nifi, kafka)
• Przetwarzanie danych (np. Spark, MapReduce, Storm)
• Składowanie danych (np. HDFS, Parquet, HBase, Cassandra, MongoDB, Redis, MySQL)
• Manipulacje na danych (np. Pig, Hive, SparkSQL, Drill)
• Data Intelligence (np. Tensorflow, SparkML, scikit)
• Zarządzanie przepływem pracy (np. Oozie, Zeppelin)
• Zarządzanie platformą (np. Ambari, Zookeeper)
• Zarządzenie konfiguracją (np. Chef, Puppet)
– Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole;
– Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Oferujemy:

– Możliwość rozwoju zawodowego w ramach innowacyjnych projektów badawczych dotyczących najświeższych osiągnięć w dziedzinie IT;
– Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
– Rozbudowany pakiet benefitowy (prywatna opieka medyczna, karta Multisport, ubezpieczenie na życie, karta lunchowa, dofinansowanie kursów językowych i wiele innych).